Jump to content

Audiobooks / Romance


Cover for Yötaivas ja sarastus
Audiobook

Yötaivas ja sarastus

Leo on nuori ja kaunis nainen, joka joutuu eräänä päivänä ikävään haaveriin – hänen autonsa hajoaa keskellä maaseutua. Hätä ei kuitenkaan ole tämännäköinen, sillä kaikeksi onneksi ...


Cover for Yöperhonen
Audiobook

Yöperhonen

Kun nuori puuseppä Robert Bradley päätyy töihin paikalliseen kartanoon, hän ei aavista elämänsä kääntyvän päälaelleen. Kartanossa asuu nimittäin myös hurmaava Agnes-neiti, joka vie ...


Cover for Ylpeä prinsessa
Audiobook

Ylpeä prinsessa

Prinsessa Ilona palaa kotiin, pieneen Dabrowskan kuningaskuntaan. Häntä pelottaa ajatus tyrannimaisen isänsä, maan kuninkaan, luokse palaamisesta. Tilannetta vaikeuttaa lisäksi se, ...


Cover for Yksin
Audiobook

Yksin

Mies rakastuu ystävänsä sisareen Annaan. Hän on tiennyt Annan aina, mutta vasta viime vuosina tyttö on puhjennut kukkaan – kasvanut naiseksi. Annalle mies on kuitenkin vain vanha p ...


Cover for Y, de pronto, llegaste tú
Audiobook

Y, de pronto, llegaste tú

¿Cómo un jugador profesional de football americano termina viviendo en un pueblecito de la sierra de Madrid? Dean Woods, es de los mejores Quaterbacks del mundo. Conoce la fama y e ...


Cover for Wild Sonata
Audiobook

Wild Sonata

Melanie has been the ward of Sir James and called the estate of Wroxford Priory her home. When Sir James dies and the new heir – his nephew – arrives, things are not off to a grea ...


Cover for Wife Support System
Audiobook

Wife Support System

Three women. Five Kids. One HouseA debut novel that has been shortlisted for the Comedy Women in Print Prize 2020, perfect for fans of "Why Mummy Drinks" and "Has Anyone Seen My Se ...


Cover for Westminster Whore
Audiobook

Westminster Whore

In 2009, the 24-year-old blonde beauty Fernley Valentine, and his ginger-haired cute-as-a-button, angelic faced friend Jamie Vaughan, a year younger, decide to quite the rag trade ...


Cover for Vredens plog
Audiobook

Vredens plog

Jofrid, den oäkta dottern till Sveriges konung, återvänder hem efter en tid i exil. Med sig har hon sin älskare, krigaren Sten Algotsson. Trots att deras kärlek är olaglig bildar d ...


Cover for Voi noita miehiä!
Audiobook

Voi noita miehiä!

Opiskelijatyttö Virpi saapuu maaseudulle auttaakseen ystävänsä vanhempia maatilalla kesän ajan. Väärinkäsitys ja kommellukset vievät hänet kuitenkin isolle karjatilalle piiaksi. Si ...


Cover for Vita syrener
Audiobook

Vita syrener

När Hertigen av Marazion blir strandad på ett ödsligt pensionat kunde han aldrig ana vad som skulle vänta honom. När en knackning på dörren stör hans lugn blir han förvånad över at ...


Cover for Vinterbröllop
Audiobook

Vinterbröllop

I det idylliska Aspen stundar snart bröllopet som hela familjen samlats för. Maggies och Nicks yngsta dotter Rosie ska stå brud, vilket överraskat dem alla. Vad ingen vet är att de ...


Cover for Villiruohojen maa
Audiobook

Villiruohojen maa

Kun Leeni päättää jättää avomiehensä Tapion, moni ei ymmärrä Leenin ratkaisua. Tapiohan on niin miellyttävä mies! Totuus on kuitenkin toinen, ja Leeni on joutunut sietämään henkist ...


Cover for Vikingadotterns öde
Audiobook

Vikingadotterns öde

Utan sin mor känner sig vikingakrigaren Dagmar Helgadottar mycket ensam. Hennes skicklighet med vapen är vida känd och få vågar utmana henne. Samtidigt är många ute efter att ta he ...


Cover for Viikonloppuna on vapaata
Audiobook

Viikonloppuna on vapaata

Kun nuori Maila muuttaa maaseudulta kaupunkiin, hän arvaa elämänsä muuttuvan. Hänelle tulee kuitenkin yllätyksenä, millaisia ihmisiä kohtalo hänen eteensä heittelee. Varsinkin työp ...


Cover for Vihaan hameväkeä
Audiobook

Vihaan hameväkeä

Joskus kesä ei mene yhtään niin kuin oli suunnitellut! Tämän saa huomata sairaanhoitajaksi valmistunut Raila, joka päätyy monen mutkan kautta viettämään kesää maalaistalon piikana. ...


Cover for Victoria and the Nightingale
Audiobook

Victoria and the Nightingale

Victoria survives a car accident along with her employer’s son and begins to care for the boy, who is now fatherless. Sir Peter kindly enough provides the two with a place to stay. ...


Cover for Vi skulle älska om vi bara kunde
Audiobook

Vi skulle älska om vi bara kunde

Susanne är förtvivlad. Hon har blivit dumpad av Ingela och har begett sig i ilfärd till Paris för att komma bort. Och för att begrava en fejd med sin tvillingsyster. Deras relation ...


Cover for Vi hade ju bara en paus
Audiobook

Vi hade ju bara en paus

Det finns inget värre än sista dagen på semestern. Eller jo, förresten. Om den dagen också blir den sista i förhållandet. Liv och Adam är på sin drömresa. Men semestern slutar inte ...


Cover for Vastustajana rakkaus
Audiobook

Vastustajana rakkaus

Omapäinen Nerina ei jää neuvottomaksi, kun hänen serkkunsa Elizabethin ilmoitetaan menevän naimisiin Sir Rupert Wrothin kanssa. Nerina nimittäin tietää, että Elizabethin sydän sykk ...


Cover for Vårregn över Helsingborg
Audiobook

Vårregn över Helsingborg

Nattskiftet är ett minne blott när Sandra för första gången ska ta morgonfärjan till jobbet. Och redan innan hon gått ombord fångar en man hennes uppmärksamhet. I utkanten av klung ...


Cover for Varo rakkautta!
Audiobook

Varo rakkautta!

Temperamentiltaan räiskyvä moottoripyöräilijä Auli ei pidä tavasta, jolla hänen työkaverinsa puhuvat sukupuolten välisistä suhteista. Päättäväisenä ja kovapäisenä naisena hän lyö v ...


Cover for Värikierre
Audiobook

Värikierre

Laura on nelikymppinen suomalainen kuvataiteilija, jolla on monikulttuurinen tausta. Isän juuret ovat Intiassa, ja myös Laura on asunut pitkiä pätkiä elämästään ulkomailla. Laura o ...


Cover for Värdshuset vid havet
Audiobook

Värdshuset vid havet

Allt Marie Carrington äger är en rosa ryggsäck och sju kanadensiska dollar. Det räcker inte ens för att ta sig ombord på färjan över till Prince Edward Island. Vad ska hon ta sig t ...


Cover for Vårdcentralen
Audiobook

Vårdcentralen

Mia arbetar som sköterska på en vårdcentral i Barrby. Arbetet är stressigt och krävande, men hon trivs ändå rätt bra. Nattens pass börjar dock inte så bra, hennes femåriga son har ...